A+ R A-
14 November 2018

Tuesday, 06 November 2018 11:47

Η Ανδριάνα Φιάκα ξεκίνησε από τον Άγιο Αντώνιο Λεμεσού και θα κατακτήσει τον κόσμο!

Στα γραφεία της Λεμεσού φιλοξενήσαμε την Star Κύπρος Ανδριάνα Φιάκα λίγα εικοσιτετράωρα πριν την εκπροσώπηση του νησιού μας στον παγκόσμιο διαγωνισμό ομορφιάς Miss World που θα πραγματοποιηθεί στην Κίνα. 

Η Ανδριάνα είναι 19 ετών, γεννήθηκε στην Μολδαβία και μετά από κάτι μήνες μετανάστευσε με την οικογένεια της στη πόλη μας και συγκεκριμένα στην συνοικία του Αγίου Αντωνίου. Πέρασε όμορφα, ανέμελα χρόνια στη γειτονιά αυτή της Δυτικής Λεμεσού και θυμάται με τον καλύτερο τρόπο το σχολείο της στον Άγιο Αντώνιο.

45472843_481026125728455_138367667135315968_n.jpg

Ποια ήταν η πρώτη σου επαφή με το μόντελινγκ;
Άρχισα μόντελινγκ από οκτώ ετών και ξεκίνησε ως χόμπι. Τα τελευταία χρόνια άρχισε να παίρνει επαγγελματική μορφή στην ζωή μου.

Έχει δεχτεί ποτέ μπούλινγκ;
Στα εφηβικά μου χρόνια είχα πάρει κιλά λόγω ορμονών και άλλαξε ο σωματότυπος μου. Επίσης φορούσα σιδεράκια και γυαλιά, έτσι δεν είχα ιδιαίτερο σουξέ στα αγόρια. Στο σχολείο δεν ήμουν ιδιαίτερα δημοφιλής λόγω των πιο πάνω και ο κύκλος των φίλων μου είχε περιοριστεί πολύ. Μου έκαναν αρκετό μπούλινγκ οι συμμαθητές μου, αλλά στα 17 μου, αυτό γεγονός ανατράπηκε. Είχα βγάλει τα σιδεράκια και έχασα πάρα πολλά κιλά. Γυμναζόμουν, έκανα στίβο και έτρωγα υγιεινά. Όπως καταλαβαίνετε τα πράγματα άλλαξαν αρκετά.

Ποιο είναι το πιο δυνατό σου σημείο ως μοντέλο;
Θεωρώ ότι είναι τα μάτια μου τα οποία τα έχω πάρει από τη μητέρα μου, η οποία έχει καταγωγή από τη Μολδαβία και ονομάζεται Στέλλα.

Ποια χαρακτηριστικά πρέπει να έχει κάποιο μοντέλο για να πετύχει;
Πρέπει να είναι προσγειωμένη και αυτό θα την βοηθήσει να πάει μπροστά, αλλιώς θα έχει σοβαρά προβλήματα. Οι συνεργάτες θέλουν μοντέλα με καλό χαρακτήρα και προσωπικότητα για να συνεννοούνται.

45600060_1825374944228076_6778973558765780992_n.jpg

Ποιος είναι ο στόχος σας ως μοντέλο;
Από μικρή θαύμαζα τα μοντέλα της Victoria Secret και ήθελα να τα φτάσω. Τα μοντέλα αυτά τρώνε σωστά και γυμνάζονται πάρα πολλές ώρες. Όμως σε αυτό το σημείο να τονίσω ότι δεν συμφωνώ με τα ανορεξικά μοντέλα.

Ταξιδεύεις συχνά με την δουλειά σου;
Ναι πάρα πολύ συχνά, συνήθως μία φορά τον μήνα. Έχω επισκεφτεί τις πλείστες χώρες της Ευρώπης εκτός από στην Ιταλία. Θα την επισκεφτώ όμως το Σεπτέμβριο του 2019 γιατί είμαι επίσημη καλεσμένη του fashion show του Intimissimi.

45424908_184739459119839_9189325904113827840_n.jpg

Πόσο απαιτητική είναι η δουλειά σου;
Γενικά δουλεύω πάρα πολλές ώρες. Ξεκινάω από το πρωί γύρω στις 8:00 μέχρι η ώρα 11:00 το βράδυ. Τα Σαββατοκύριακα είμαι σπίτι και ξεκουράζομαι. Παραδείγματος χάρη χθες με πήραν τηλέφωνο στις 6:00 το απόγευμα και με προσκάλεσαν στη Λευκωσία. Σε 10 λεπτά ήμουν στο δρόμο.

Ποιο είναι το αγαπημένο σου μέρος στη πόλη μας;

Το Δασούδι φυσικά.

Για ποτό που συχνάζεις;

Μου αρέσει πολύ η Μαρίνα Λεμεσού γιατί είναι κοσμοπολίτικη.

Ποιος είναι ο αγαπημένος σου χορός;

Το bellydance φυσικά. Τον χορό αυτό τον γνώρισα πριν από λίγους μήνες όταν άρχισα μαθήματα στην γνωστή δασκάλα Νάσια Χαγιάτ. 

45421916_183826659217457_6225461443790110720_n.jpg

Read 396 times Last modified on Tuesday, 06 November 2018 16:11

ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ (ΛΕΜΕΣΟΣ)

Περνά στην ιστορία το «δέντρο-τούρτα» της Ανεξαρτησίας...

Περνά στην ιστορία το «δέντρο-τούρτα» της Ανεξαρτησίας...

Στο πλαίσιο της συνέντευξης που παραχώρησε ο Δήμαρχος Νικολαϊδης στην εφημερίδα Λεμεσός μας αποκάλυψε ότι το δέντρο που κοσμούσε την...

Απαγορεύτηκε το La Casa de Papel από το Καρναβάλι Λεμεσού

Απαγορεύτηκε το La Casa de Papel από το Καρναβάλι Λεμεσού

Ξεκινούν την Τρίτη, 20 Νοεμβρίου, οι δηλώσεις συμμετοχής για την παρέλαση του φετινού Καρναβαλιού στη Λεμεσό. Όπως ανακοίνωσε ο Δήμος...

Βέλτιστες πρακτικές διαπολιτισμικής αστυνόμευσης, σε τριημερίδα του Δήμου Λεμεσού

Βέλτιστες πρακτικές διαπολιτισμικής αστυνόμευσης, σε τριημερίδα του Δήμου Λεμεσού

Επιχειρώντας να δημιουργήσει γέφυρες επικοινωνίας με τους μετανάστες, να ξεπεράσει προβλήματα που άπτονται του τομέα της ασφάλειας σε μια διαπολιτισμική...