A+ R A-
15 December 2018

Thursday, 02 August 2018 10:51

“Hayat Raqs Belly Dance Studio”: Ένα χορευτικό ταξίδι σε ανατολίτικους ρυθμούς (Φωτογραφίες)

Οι μαθήτριες της Σχολής Χορού “Hayat Raqs Belly Dance Studio” της Νάσιας Χαραλάμπους ενθουσίασαν το κοινό

Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε το χορευτικό υπερθέαμα της Σχολής Χορού “Hayat Rags Belly Dance Studio” της Νάσιας Χαραλάμπους με τίτλο "Habibi ya eni raqs -Η αγάπη μου, ο χορός μου" την Παρασκευή 6 Ιουλίου στο Κλειστό Θέατρο Πάνω Πολεμιδιών. Μια μαγευτική παράσταση με 90 χορεύτριες επί σκηνής 40 χορογραφίες και πολύχρωμα κουστούμια.

Σε δηλώσεις της στην εφ. «Λ», η χορογράφος και δασκάλα Belly Dance Νάσια Χαραλάμπους, σημείωσε πως «η σχολή μας συνεργάζεται με μια αναγνωρισμένη ομοσπονδία χορού και έτσι δίνεται η δυνατότητα στις μαθήτριές μας να δίνουν εξετάσεις χορού κατά τη διάρκεια της χρονιάς. Προσωπικά νιώθω μεγάλη υπερηφάνεια διότι φέτος μια μαθήτριά μας, η Πόπη Κωνσταντίνου, κατάφερε να περάσει όλες τις εξετάσεις με επιτυχία και να πάρει το δίπλωμα διδασκαλίας».

Αναφερόμενη στην παράσταση η κα. Χαραλάμπους θέλησε να ευχαριστήσει θερμά όλες τις μαθήτριές της, για τις όμορφες στιγμές που έζησαν, ενώ πρόσθεσε πως ένα ακόμη μαγικό, χορευτικό ταξίδι τελείωσε.

«Ποιoς είπε πως τα όνειρα είναι άπιαστα; Το δικό μου το ζω καθημερινώς και αν βάλεις στόχο το φεγγάρι σίγουρα θα βρεθείς ανάμεσα στα αστέρια. Τα δικά μου αστέρια έλαμψαν σήμερα το βράδυ, ομορφαίνοντας τη σκηνή, χορεύοντας στη παράσταση μας "Habibi ya Eni Raqs-Η αγάπη μου ο χορός μου", γιατί η δική μας αγάπη είναι ο χορός. Ένα θέατρο γεμάτο απο κόσμο, με 40 χορογραφίες και 92 χορεύτριες επί σκηνής. Μια ακόμη χρονιά με πολύ άγχος, κούραση, χαμόγελα και ωραίες στιγμές.

Θέλω να πώ ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες τις μαθήτριες μου μικρές και μεγάλες που έδωσαν το καλύτερο τους εαυτό και που χωρίς αυτές το όνειρο μου δεν θα γινόταν πραγματικότητα. Θέλω να συνεχίσετε να κάνετε αυτό που αγαπάτε και μέσα απο εσάς το αγαπώ και εγώ κάθε χρόνο και περισσότερο. Θα είμαι δίπλα σας όσο μπορώ και για όσο εσείς το θέλετε. Θέλω να ευχαριστήσω και όσους συμμετείχαν για να βγεί αυτό το αποτέλεσμα και με το χειροκρότημα να μας αποθεώνει...έπεται και συνέχεια», δήλωσε χαρακτηριστικά η κα Χαραλάμπους.

Αξίζει να σημειωθεί ότι έκπληξη της βραδιάς αποτέλεσε το live τουμπερλέκι από τον ένα και μοναδικό Κώστα Ούλα, τον οποίο συνόδευε με νταούλι ο Ευέλθων Ευαγόρου.

Το “Hayat Raqs Belly Dance Studio” έχει έδρα του τη Λεμεσό και είναι η μοναδική σχόλη στο κέντρο της Λεμεσού που ειδικεύεται αποκλειστικά μόνο σε ένα είδος χορού, το Belly Dance.

Στη σχολή λειτουργούν τμήματα για παιδιά από 3 ετών και άνω, καθώς και τμήματα για ενήλικες Αρχάριους, Προχωρημένους αλλά και για Επαγγελματίες.

Δείτε ΕΔΩ όλες τις φωτογραφίες στη σελίδα μας στο facebook

Η σχολή λαμβάνει μέρος σε διάφορα φεστιβάλ που γίνονται εντός και εκτός Κύπρου, ενώ λαμβάνουν μέρος και σε αρκετούς διαγωνισμούς με αποτέλεσμα να έχουν πάρει αρκετά βραβεία στο δυναμικό τους.

Η Σχολή Χορού “Hayat Raqs Belly Dance Studio” βρίσκεται στην οδό Πελοπίδα 32, Ομόνοια, ενώ μπορείτε να επικοινωνήσετε στα τηλέφωνα 25256777-96740134.

Επίσης μπορείτε να βρείτε τη σχολή στη σελίδα της στο facebook με την ονομασία “Hayat Raqs Belly Dance Studio”.

Read 430 times

ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ (ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ)

«Δύο πιάνα, μια φωνή» - Οικονομική ενίσχυση του Κέντρου Ημέρας του Συνδέσμου Γονέων και Φίλων Παιδιών με ειδικές ανάγκες

«Δύο πιάνα, μια φωνή» - Οικονομική ενίσχυση του Κέντρου Ημέρας του Συνδέσμου Γονέων και Φίλων Παιδιών με ειδικές ανάγκες

Μια εξαίρετη παράσταση πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη, 5 Δεκεμβρίου 2018, στο Παττίχειο Δημοτικό Θέατρο Λεμεσού. Ο Γιώργος Σταματάρης τραγούδησε για καλό...

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση για παιδιά στο Θεατρικό Μουσείο Κύπρου

Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση για παιδιά στο Θεατρικό Μουσείο Κύπρου

Το Θεατρικό Μουσείο Κύπρου σας προσκαλεί στο χριστουγεννιάτικο διαδραστικό εργαστήρι του παραμυθιού «Ο μπλε Άη Βασίλης και ο γύρος του...

Προτάσεις για έξοδο στη Λεμεσό - Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2018

Προτάσεις για έξοδο στη Λεμεσό - Πέμπτη 13 Δεκεμβρίου 2018

Η εφημερίδα ΛΕΜΕΣΟΣ σε ενημερώνει για όλες τις επιλογές που έχεις εσύ, που δε θες σήμερα να κάτσεις σπίτι! ...